КЗ "Гаврилівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів" №8
П`ятниця, 05 Березня 2021, 23:12
Меню сайту
Освітянські ресурси

Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Українсько-шведський проект
"ОСВІТА ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ"
 
      3 клас - Курс за вибором "Фінансова абетка".
5 клас - Курс за вибором "Етика", індивідуально-групові заняття з математики, факультативний курс "Казкова мозаїка".
6 клас - Курс за вибором "Етика", "Фінансово грамотний споживач", "Міфологія", факультативний курс "Золоті міфи та легенди світу".
7 клас - Курс "Абетка самоосвіти школяра з хімії", курс за вибором "Технологія створення робототехнічних систем", "Міфологія". 
8 клас - Факультативний курс "Основи топографічних знань", індивідуальні заняття з хімії.
9 клас- Курс за вибором "Уроки сталого розвитку", «Видатні постаті України кінця ХVІ – початку ХХ ст.», індивідуальні заняття з хімії.
10 клас - Факультативний курс світоглядного спрямування "Кроки до порозуміння", курс за вибором "Школа проти СНІДу", спецкурс "Стройова підготовка".
11 клас - Факультативний курс світоглядного спрямування "Кроки до порозуміння", факультативний курс "Стилістика української мови".
 
 
Поняття сталого розвитку
 
        Практично будь-яка з гострих проблем сьогодення, що торкається усіх без винятку життєвих інтересів людини, так чи інакше пов’язана з екологічним станом довкілля. Водночас практично будь-які вид чи сфера суспільної діяльності мають антиекологічну спрямованість: сучасна наука і техніка, індустрія, сільське господарство, туризм, розваги тощо. Глобальна екологічна криза набула системного характеру. Людство дедалі більше усвідомлює необхідність перетворення свого життя на безпечне, здорове й радісне. Нагальною потребою ХХІ століття є формування такого способу життя, який став би основою довготривалого ощадливого розвитку людства.
 
           Науково-технічний прогрес, нові технології самі по собі не здатні подолати загрозу екологічної катастрофи, що нависла над людством. Потрібні нова філософія, нова політика, нові моральні імперативи – зобов’язання кожної людини й людства в цілому. Загалом ідеться про систему цінностей, складову культурного світобачення, яка не залежала б від економічних сплесків чи занепадів, зміни політичної влади, у якій би захист і збереження природи вважались такими ж важливими, як і, власне, життя.
 
            Саме на таких засадах сформувалось поняття стійкий, або сталий, розвиток (англ. – sustainable development). У словниках, присвячених цій темі, термін sustainable визначається як характеристика процесу або стану, що може підтримуватись невизначено довго. А термін sustainable development означає покращання якості людського життя при збереженні сталості підтримуючих екосистем.
 
            Уперше поняття сталого розвитку було сформульовано у доповіді «Our Common Future» («Наше спільне майбутнє») голови Міжнародної комісії з питань екології та розвитку ООН Гру Харлем Брутланд у 1987-му році. Воно трактувалось достатньо просто і конкретно: сталий це такий розвиток, який задовольняє потреби сучасності, але не ставить під загрозу здатність майбутніх поколінь задовольняти свої потреби. На 2-й Конференції ООН з навколишнього середовища (Ріо-де-Жанейро, 1992 р.) вперше було сформульовано основні положення стійкого розвитку, задекларовані у програмному документі «Порядок денний ХХІ століття», або «Програма 21». Наступні міжнародні зустрічі – конференція в Кіото (1997 р.), відома як Кіотський протокол, 3-я Конференція ООН з проблем клімату Землі (Бонн, 2001 р.), 4-та Конференція ООН (Йоганнесбург, 2002 р.) – сприяли координації зусиль усіх країн і виробленню на цій основі стратегії рішучих дій і практичних заходів у подоланні впливу техногенних факторів на довкілля.
 
           Необхідно зазначити, що поняття сталий розвиток не є тотожним поняттям економічно стабільний і екологічно безпечний розвиток (екорозвиток). Мова йде не тільки про забезпечення прогресу економіки та ресурси для неї або лише про збереження природи. Поняття сталого розвитку виражає досить просту ідею: необхідно досягнути гармонії між людьми, з одного боку, і суспільством та природою – з іншого. Тобто в майбутньому має сформуватися соціоприродна система, здатна розв’язувати сукупність протиріч, що проявляються в наш час, а саме: між природою і суспільством, між екологією і економікою, між розвинутими країнами і тими, що розвиваються, між теперішніми і майбутніми поколіннями, між багатими і бідними, між уже сформованими потребами людей і розумними потребами тощо.
 
           Таким чином, поняття сталий розвиток можна розуміти як стратегію виживання і безперервного прогресу цивілізації та окремих країн в умовах збереження навколишнього середовища (насамперед біосфери).
 
            Послідовний перехід України, як і всього світового співтовариства, до сталого розвитку відбувається відповідно до рекомендацій і принципів, викладених у документах Конференції ООН з навколишнього середовища (ЮНСЕД).
 
Основні положення концепції сталого розвитку:
 
 • • У центрі уваги – люди, які повинні мати право на здорове і плідне життя в гармонії з природою.
 
 • • Охорона навколишнього середовища має стати невід’ємним компонентом процесу розвитку і не може розглядатись у відриві від нього. Існує безумовний орієнтир на неперевищення гранично допустимих рівнів антропогенного впливу на екосистеми.
 
 • • Задоволення потреб у розвитку і збереженні навколишнього середовища має стосуватися не тільки теперішніх, але й майбутніх поколінь. Ефективне використання та економія ресурсів, виключення моделей виробництва і споживання, які не сприяють такому розвитку, або зменшення їхньої чисельності. Орієнтація на використання місцевих ресурсів та врахування інноваційних підходів і технологій.
 
 • • Відкритість і прозорість спільних дій, партнерство, спільна робота всіх і кожного для забезпечення сталого розвитку.
 
 • • Зменшення розриву в рівні життя країн світу, викоренення бідності й злиденності – найважливіші завдання світового співтовариства.
 
Напрями діяльності людства для досягнення сталого розвитку:
 
 • • Забезпечення природно-екологічної сталості на основі біотичної регуляції навколишнього середовища.
 
 • •Зміна структури промисловості в напрямі запровадження альтернативних виробництв і технологій, що зменшують негативний вплив економіки на довкілля (розвиток наукоємних технологій, альтернативної енергетики, що використовує відновлювані енергетичні ресурси, чистого виробництва, органічного землекористування, екологічного будівництва). Використання місцевих відновлюваних ресурсів.
 
 • • Розробка й виконання державних і місцевих планів розвитку, орієнтованих на цілі та принципи сталого розвитку.
 
 • • Забезпечення економічного розвитку на основі радикально модифікованої ринкової системи.
 
 • • Забезпечення стійкого соціального розвитку на основі принципу справедливості.
 
 • • Екологізація суспільної свідомості на основі використання систем освіти й засобів масової інформації. Зміна стереотипів споживання в напрямі їх раціоналізації, поширення нових екологічно доцільних цінностей та моделей поведінки.
 
 • • Забезпечення тісного міжнародного співробітництва й кооперації для досягнення цілей сталого розвитку.

     

Профілактика ризикованої поведінки. Школа проти СНІДу

      КЗГЗЗСО І-ІІІ ступенів №8 працює за проектом "Школа проти СНІДу".

      Метою навчальної програми курсу  є досягнення позитивних змін у складових поведінки учнів (знань, ставлень, намірів, умінь і навичок), які сприяють зменшенню ризику ВІЛ-інфікування. Узагальнені завдання курсу конкретизують мету і можуть бути подані у вигляді  структурної таблиці  бажаних  змін у свідомості та поведінці учнів.

        Навчання учнів здійснюється шляхом організації і проведення занять-тренінгів.

  

 

 

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Захист прав дитини
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Друзі сайту
 • Литвинівська ЗОШ І-ІІІ ст.
 • Освітній сайт "Слово вчителя"
 • Форум директорів шкіл України